בחר גודל טקסט פונט

סקירת ענף טיפול בסוכרת

מחויבים למתן הטיפול הטוב ביותר

משאבות האינסולין והמכשירים לניטור רציף של סוכר שלנו נותנים מענה לצורכיהם של ילדים ושל מבוגרים. אנו מתכננים את מוצרינו כך שגם ילדים וגם מבוגרים המתמודדים עם סוכרת מסוג 1 יוכלו ליהנות מאיכות חיים גבוהה.

איזון יעיל של רמות הסוכר בדם (או שיפור האיזון הגליקמי) עשוי לסייע לחולים עם סוכרת להפחית את הסיכונים ארוכי הטווח הקשורים בסוכרת ולהביא לשיפור באיכות חייהם.

טיפול במשאבות אינסולין

כיום המשאבות קטנות, ועיצובן דומה לגדג'טים דוגמת נגני MP3 וטלפונים סלולריים. במחקרים הוכח כי טיפול באמצעות משאבת אינסולין מפחית אירועי היפוגליקמיה ורמות A1C בהשוואה לזריקות יומיות מרובות*. הגידול בדרישה למשאבות אינסולין משקף את הצלחתם של ההתקנים האלה כמענה לצורכיהם של חולים עם סוכרת מסוג 1.

טיפול במשאבת אינסולין מומלץ ע"י ארגון ה- NICE (National Institute for Health and Clinical Excellence); במבוגרים ובילדים בגיל 12 שנים ומעלה עם סוכרת מסוג 1, בתנאים הבאים:

  • ניסיונות להגיע לרמות המטרה של ערכי Hemoglobin A1c (HbA1c) עם זריקות יומיות מרובות הובילו לתחושת היפוגליקמיה מגבילה. בהקשר זה, היפוגליקמיה מגבילה מוגדרת כאירועים חוזרים ולא-צפויים של היפוגליקמיה, הגורמים לחרדה תמידית מפני הישנות המקרים ויש להם השפעת שלילית משמעותית על איכות החיים.או
  • רמות HbA1c נשארו גבוהות (כלומר, 8.5% או יותר) גם בטיפול בזריקות יומיות מרובות (כולל, במידת הצורך, שימוש באנלוגים ארוכי-טווח של אינסולין), למרות טיפול אינטנסיבי

טיפול תת-עורי רציף באינסולין מומלץ כאפשרות טיפול בילדים מתחת לגיל 12 שנים, עם סוכרת מסוג 1, בתנאים הבאים:

  • טיפול בזריקות יומיות מרובות אינו מעשי או אינו מתאים, וגם
  • ילדים בטיפול במשאבות אינסולין צפויים לעבור ניסיון טיפול בזריקות יומיות מרובות בגילים 12-18 שנים.

ניטור רציף של רמות הסוכר

המערכת לניטור רציף של רמות הסוכר כוללת חיישן תת-עורי קטן למדידה רציפה של רמות הסוכר בגוף ומוניטור לתיעוד ולהצגה של ערכי הסוכר מדי חמש דקות. מערכת הניטור הרציף של רמות הסוכר משדרת התראה על עלייה או ירידה ברמות הסוכר, וניתן לשמור את הנתונים למעקב כדי לקבלת תמונה מלאה ומדויקת של דפוס רמות הסוכר לאורך זמן.

פתרונות תוכנה מבוססי מחשב ואינטרנט

כלי התוכנה שלנו משלבים משאבת אינסולין, ניטור רציף של רמות הסוכר ונתונים מטריים (BG metre data) של רמת הסוכר בדם. שפע הנתונים מתורגמים למידע חיוני לטיפול, המסייע לרופאים המטפלים להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר ומאפשר שימוש נוח בדו"חות שעשויים לסייע לחולי הסוכרת עצמם לשפר את הטיפול. אמצעים מתקדמים מבוססי-אינטרנט מאפשרים לסנכרן למטופלים ולמטפלים את הנתונים הזמינים ולעקוב מרחוק אחר נתוני המטופל.

מוצרים מתכלים

אלו כוללים ערכות עירוי ומאגרי אינסולין המשמשים בשילוב עם משאבות אינסולין. ערכות העירוי של מדטרוניק הן פרי המשוב שהתקבל מהצרכנים במשך יותר מעשרים שנה – ולכן הן כה קלות ונוחות לשימוש. כל אחד מהדגמים של ערכות העירוי תוכנן מתוך מחשבה על המטופלים הספציפיים, כדי להשיג התאמה מיטבית של הערכה לגוף ולסגנון החיים.

מוצרים נלווים

לשיפור העיצוב והתחזוקה של המשאבה נלווה מגוון רחב של מוצרים, ובין היתר, מעטפות משאבה (SKINS) חדשות וניתנות להחלפה, נרתיקים, תופסנים ונשאים. המוצרים הנלווים הללו מותאמים לטעמם של מבוגרים ושל ילדים

התקדמות אמיתית לקראת ריפוי סוכרת

בשנת 1983 הייתה מדטרוניק חלוצת הטיפול הרציף באינסולין. משאבת האינסולין הראשונה של מדטרוניק פותחה כדי למצוא תחליף מוצלח יותר למתן אינסולין לחולים עם סוכרת מסוג 1.

מאז ועד היום ענף הסוכרת שלנו שומר על מוניטין של מצוינות בטיפול במשאבות אינסולין ובניטור רציף של רמות הסוכר באמצעות פיתוח והצגת עדויות קליניות המעידות על היעילות והבטיחות.

במשך קרוב ל-30 שנים אנו עובדים בהתמדה להגשמת חלום: פיתוח לבלב מלאכותי כטיפול בסוכרת. אנו מחויבים למטרה זו.

מקורות

עודכן לאחרונה: 22 September 2010
Israel