בחר גודל טקסט פונט

  

צור איתנו קשר

מדטרוניק ישראל
רחוב המדע 10 ת.ד 12016
הרצלייה פיתוח 46733

9724400 9 972

דיסק צווארי Prestige®‎‏

דיסק מלאכותי הוא התקן תותב, המוחדר בין החוליות כדי להחליף דיסק טבעי של עמוד השדרה. דיסק זה מיועד לשמור על התנועתיות לאורך אזור החוליות שטופל.

כשטיפולים שאינם ניתוחיים אינם מספקים הקלה לבקע דיסק חריף, ייתכן שהרופא ימליץ על ניתוח בעמוד השדרה. מטרת הניתוח היא להסיר את כל הדיסק הפגום או חלק ממנו (כריתת דיסק), לשחרר את הלחץ על העצבים ו/או על חוט השדרה (הפחתת לחץ) ולהחזיר את היציבות ואת היישור של עמוד השדרה לאחר הסרת הדיסק.

איחוי עמוד השדרה היווה את תקן הזהב המסורתי לטיפול ניתוחי בבקע דיסק או במחלה ניוונית של הדיסק. הליך זה, המשתמש בשתלי עצם ובמכשור כגון לוחיות מתכת וברגים, מאחה או מחבר שתי חוליות סמוכות. באופן אידיאלי, הליך זה אמור לייצב את אזור עמוד השדרה ולהקל על הכאב.

הליך זה בוצע בהצלחה במטופלים רבים. עם זאת, איחוי של עמוד השדרה גורם לאובדן התנועה והגמישות באזור החוליות שטופלו.

הרופא עשוי להמליץ על הליך ניתוחי המכונה החלפה בדיסק מלאכותי כחלופה לאיחוי עמוד השדרה. סוג זה של הליך להחלפת מפרק, הכרוך בהחדרת דיסק מלאכותי לתוך החלל הבין-חולייתי לאחר הסרת דיסק צווארי טבעי.

ההתקן נועד לשמר את התנועתיות בתוך חלל הדיסק ולאורך אזור החוליות שטופל. התקן זה נועד לתפקד כמפרק, ולספק תנועה (כיפוף, יישור, כיפוף צדי וסיבוב) ויישור (גובה ועקמומיות) של דיסק טבעי.

עודכן לאחרונה: 25 March 2014

Section Navigation

Israel