בחר גודל טקסט פונט

  

צור איתנו קשר

מדטרוניק ישראל
רחוב המדע 10 ת.ד 12016
הרצלייה פיתוח 46733

9724400 9 972

Michelson Technology at Work

מהי קיפופלסטיה באמצעות בלון KYPHON?

עמוד השדרה של אדם בוגר כולל 33 עצמות המגנות על חוט השדרה שלנו ומאפשרות לנו לעמוד זקוף. כל אחד מהאזורים הגרמיים של עמוד השדרה מכונה חוליה (שתי חוליות ומעלה מכונות חוליות).

שבר בעמוד השדרה פירושו שאחת מהחוליות נסדקה או קרסה. בדומה לעצמות אחרות בגוף, מידת השבר יכולה להשתנות בין קו שבר דק כשערה ובין קריסה מלאה של גוף החוליה.

כשעצם נשברת, תיתכן נפיחות מקומית, וכאב הוא נפוץ. נפיחות והיעדר יישור בעמוד השדרה עלולים לגרות רקמות ועצבים סמוכים. נזק לחוליה אחת בלבד עלול לשנות את היישור של עמוד השדרה, לשבש את חלוקת המשקל לאורכו ולהכשיר את הקרקע לשבר אחר.

קיפופלסטיה באמצעות בלון KYPHON®‎‏ היא הליך זעיר-פולשני העשוי לתקן שברים בעמוד השדרה. טיפול בשבר בקיפופלסטיה באמצעות בלון נמשך שעה לערך לכל רמה, ובדרך כלל מחייב שהות קצרה בבית החולים.

קיפופלסטיה באמצעות בלון KYPHON עשויה להפחית או להעלים כאב גב עקב שבר בעמוד שדרה, וכן להחזיר את גובה גוף החוליות ואת היישור ההולם של עמוד השדרה. טיפול מוקדם ויעיל (קיבוע העצם השבורה) עשוי להפחית את ההשלכות של שברים בעמוד השדרה, בייחוד שברים הקשורים לטיפולים אחרים (לדוגמה, מנוחה ממושכת במיטה או שימוש במשככי כאבים1‏-‏3.

יתרונות אחרים כוללים שיפור מתמשך בתנועתיות, שיפור ביכולת לבצע פעילויות יומיומיות ושיפור באיכות החיים. אף על פי ששיעור הסיבוכים בקיפופלסטיה באמצעות בלון KYPHON הודגם כנמוך, בדומה לרוב ההליכים הניתוחיים, ההליך כרוך בסיכונים שונים, לרבות סיבוכים חמורים. הליך זה אינו מתאים לכל אחד, ודרוש מרשם. לשיחה מלאה על הסיכונים ולבירור אם הליך זה מתאים לכם היוועצו ברופא.

KOPJE1

TEKST

KOPJE 2

TEKST

KOPJE3

TEKST

KOPJE 4

TEKST

עודכן לאחרונה: 25 March 2014

Section Navigation

Israel